Kā iemācīt bērnam gulēt gultiņā? Pārbaudītas metodes!
Bērns nevēlas gulēt gultiņā? CēloņiBērniem dabiski ir nepieciešams tuvums. Viņiem tā ir drošības garantija, tāpēc, atņemot vecāku klātbūtni, viņi to skaļi pieprasīs. Plānojot pārcelt mazuli uz savu gultiņu, padomājiet, kā parūpēties par viņa vajadzībām, lai viņš nejustos vientuļš. Mierīgu un patstāvīgu aizmigšanu neveicina arī bērna nepārtraukta attīstība. Pirmajos trīs dzīves gados bērns iziet t.s miega regresijas. Tie ir posmi, kuros mazulis intensīvi attīstās un apgūst jaunas prasmes – satveršanu, runāšanu, sēdēšanu. Papildu aizmigšanas grūtībām, viņš var būt nemierīgs un raudulīgs, un viņam ir nepieciešams daudz vairāk kontakta ar vecākiem. Regresijas ilgst no vairākām dienām līdz vairākām nedēļām.Kā iemācīt bērnam gulēt gultiņā? Padomi
● Sāciet mācīties, kad esat nolēmis, ka tas ir labākais laiks, neatkarīgi no citu cilvēku ieteikumiem.
● Nesāciet šo procesu slimības, zobu šķilšanās vai citu mazuļa dzīves pārmaiņu laikā.
● Midziniet mazuli līdzīgi kā iepriekš, neatsakoties no iecienītākajiem rituāliem: grāmatu lasīšanas, šūpuļdziesmu dziedāšanas, samīļošanās.
● Esiet pacietīgs un konsekvents. Sākotnēji mazulis var gulēt sliktāk un reaģēt uz izmaiņām dienas laikā, un mācību process var ilgt vairākas nedēļas.
● Ievērojiet konsekventu dienas režīmu, nomieriniet mazuli pirms gulētiešanas un ejiet gulēt katru dienu vienā un tajā pašā laikā.
● Pirms gulēšanas papildu vēdiniet telpu un pārbaudiet, vai gulta ir ērti saklāta.
● Centieties, lai lielākās atrakcijas bērnam notiktu dienas pirmajā pusē, lai viņam ir laiks nomierināties pirms vakara.