Dzemdību soma mātei un jaundzimušajam. Drukājams saraksts.
Kad sagatavot dzemdību somu un kā to sapakot?
Vislabāk ir sagatavot dzemdību somu ap 34. grūtniecības nedēļu. Dažas lietas ir vērts izvēlēties agrāk, piemēram mēbeles un ratiņus, jo tos var nākties gaidīt vairākas nedēļas, ja sūta interneta veikalos. Tāpēc labāk neatlikt šos sagatavošanās darbus uz vēlāku laiku.
Uz slimnīcu jāņem līdzi diezgan daudz lietu sev un mazulim, tāpēc izvēlies ērtāko veidu, kā tās sakārtot. Jūs varat iepakot:
- 2 somas - viena māmiņai, otra bērnam
- 1 liela ceļojumu soma - viena puse mammai, otra bērnam
- 2 somas - viena dzemdībām, otra pēcdzemdību periodam slimnīcā
Virspusē liek visnepieciešamākās lietas un apakšā mazāk nepieciešamās lietas. Atcerieties arī iepazīstināt savu partneri/personu, kas jūs pavada dzemdību laikā ar lietu sakārtošanu, lai viņi zinātu, kas ir kur.
Dzemdību soma mammai
Vislabāk ir izdrukāt abus sarakstus – gan mammai, gan bērnam – un atzīmēt to, kas jau ir gatavs. Novietojiet tos tuvu somai, lai pirms došanās uz slimnīcu varētu iesaiņot, piemēram, ūdeni vai kaut ko ēdamu. Pārbaudiet arī slimnīcas ieteikumus - daudzi no tiem publicē sarakstu ar lietām, kas jāiekļauj somā jaundzimušajam un māmiņai.
- Dokumenti dzemdībām
Tas ir personu apliecinošs dokuments, mates pase un nepieciešamo testu rezultāti. Sagatavojiet tos saskaņā ar slimnīcas norādījumiem.
- halāts – 1 gab.
Ja nelietojat halātu, varat paņemt līdzi garāku jaku. Telpā, kurā būsiet kopā ar mazuli, būs ļoti silts, taču jāvelk mugurā kaut kas tāds, ar ko jums būs ērti pārvietoties pa slimnīcu.
- Dzemdību tērps – 1 gab.
Varat izvēlēties brīvu, garu T-kreklu vai kreklu, kuru nebūs žēl arī pēc tam izmest laukā.
- Naktskrekli ar pogām – 2 vai 3 gab.
Tādos būs ērtāk kā pidžamā uzreiz pēc dzemdībām.
- Zeķes – 4 gab.
- Krūšu ieliknīši
Pirmajās dienās pēc dzemdībām izvēlieties vienreizējās lietošanas.
- Mīksti krūšturi
Noteikti lielākā izmērā nekā parasti, jūsu krūtis mainīsies pēc dzemdībām. Izvēlieties mīkstu materiālu, kas krūtis nekairina.
- Liels dvielis
Tumšā krāsā būs praktiskāks.
- Mazāks sejas dvielis
- Papīra dvieļi
- Lielie pēcdzemdību higiēniskie ieliknīši – apm.20 gab.
- Pēcdzemdību biksītes vai pamperi
Jūs varat izvēlēties vienreizējās vai atkārtoti lietojamās. Ir svarīgi, lai tie būtu ērta izmēra.
- Ēdiens uzkodām slimnīcā
Izvēlieties kaut ko veselīgu, bet tajā pašā laikā ar uzturvielām vērtīgu, piemēram, pārslu batoniņus, žāvētus augļus un riekstus, dzeramo jogurtu, sviestmaizes, banānus.
- Ūdens
Mazās pudelītītes – var nepietikt spēka uzreiz pēc dzemdībām pacelt lielo pudeli
- Matu gumija
- Lūpu balzams
- Ērtas čības
- Tālruņa lādētājs
Ko vēl jūs varat iekļaut savā dzemdību somā?
- Sagatavot dziesmu sarakstu, t.i., dziesmas, kas radīs labu garastāvokli un noskaņu dzemdibās. Tās dos spēku, enerģiju vai nomierinās un sniegs atvieglojumu.
- Apģērbu komplekts iziešanai no slimnīcas. Tavs partneris tos var nogādāt tev vēlāk, taču mammas iesaka pirms tam izvēlēties ērtu apģērbu. Tiem drīzāk vajadzētu būt grūtniecības perioda drēbēm, ķermenim sākumā vēl būs grūtniecības formas.
Nepieciešamo manto saraksts bērnam uz slimnīcu
- Cepures – 3 gab.
- Apģērbi – 3 vai 4 komplekti, piemēram, romperi + bodijs
- Zeķes
- Dvielis
- Vienreizējās autiņbiksītes - 24gab.1.izm
- Paciņa mitro salvešu
- Vienreizējās lietošanas paliktņi
Pirms iesaiņošanas visas drēbes un dvieļus vislabāk ir mazgāt ar mazgāšanas līdzekli, kas ir drošs bērniem no pirmās dzīves dienas. Gan mazuļa drēbītes, gan tavas, topošā māmiņa. Bērnam ir ļoti jutīga āda, tāpēc, turot to rokās vai pieliekot pie krūts, tas nonāks saskarē ar mammas drēbēm. Izvēloties veļas mīkstinātāju, vislabāk ir izvēlēties hipoalerģisku līdzekli, kas paredzēts bērnu apģērbu mazgāšanai no Lovela Baby līnijas.